Jak grać?
Tetris to legendarna gra, doskonale znana wszystkim graczom na całym świecie. Wydawać by się mogło, że ta niezbyt skomplikowana gra stworzona w połowie lat osiemdziesiątych w Związku Radzieckim nie przetrwa próby czasu, jednak nawet w 25 lat po jej wyprodukowaniu nadal znajdziemy ogromne grono jej fanów, a coraz to nowe wersje Tetrisa możemy spotkać na stronach z grami on-line. Na naszej stronie znajdziesz jej najbardziej klasyczną wersję, dzięki której na własne oczy przekonasz się jak fantastyczną grywalnością może pochwalić się ta gra.

Zasady gry Tetris z pewnością są znane – na górze prostokątnej planszy ukazują się pojedynczo klocki złożone z czterech małych kwadratów, które możemy przesuwać lub obracać zmieniając ich kształt. Naszym zadaniem jest takie układanie tych klocków, aby tworzące je kwadraty ułożyły co najmniej jeden wiersz na całej szerokości prostokątnej planszy. Powoduje to usunięcie tego wiersza i uzyskanie punktów. Maksymalnie mamy możliwość usunięcia czterech wierszy. W prawym górnym rogu ekranu mamy możliwość podglądnięcia jakiego kształtu klocek pojawi się przy kolejnym ruchu, co może w znacznym stopniu ułatwić nam planowanie swoich działań. Wszelkie nasze działania muszą zmierzać do tego, aby wysokość klocków na planszy nie sięgnęła jej końca, gdyż będzie to oznaczało koniec gry. W miarę pokonywania kolejnych poziomów prędkość opadania klocków się zwiększa, co znacząco utrudnia rozgrywkę oraz sprawne i przemyślane operowanie klockami.

Sterowanie w Tetrisie jest bardzo proste. Strzałkami w lewo lub w prawo przesuwamy spadające klocki. Strzałka w górę pozwala nam na zmianę kształtu danego klocka, a strzałka w dół przyspiesza nieco jego opadanie. Przycisk spacji zapewnia natychmiastowe spadnięcie klocka. Jak więc widać samo sterowanie w tej grze z pewnością nikomu nie sprawi żadnych trudności.

Tetris wymaga od gracza zręczności, zdolności planowania ruchów a także przewidywania zdarzeń. Jeżeli są osoby które jeszcze nigdy nie miały okazji zagrać w tą grę to czym prędzej muszą nadrobić zaległości! Tetris bowiem, to klasyka gatunku i każdy miłośnik gier komputerowych musi poznać tytuł, który niezmiennie od ponad 25 lat wciąga nowe pokolenia graczy. Zachęcamy do skorzystania z gry Tetris umieszczonej na naszej stronie – sprawdź jak z pozoru banalna rozrywka może być znakomitym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Życzymy udanej zabawy!